Ankara-Niğde Otoyolu 2019 Sonunda Açılacak…

 

Ankara-Niğde otoyolunda ilk kazma Başbakan Binali Yıldırım’ın Ankara Gölbaşı’nda katıldığı temel atma töreniyle vuruldu. Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz otoyol projesi kapsamında yapılacak Ankara-Niğde Otoyolu 2019’da tamamlanacak. Ankara Niğde arası da 4 saatten 2 saate düşecek.

 

Başbakan Binali Yıldırım Ankara-Niğde otoyolunun temel atma töreninde konuştu.
Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Edirne’den otoyola giren vatandaşımız Şanlıurfa’ya kesintisiz seyahat edebilecek. Bu büyük eser hayırlı uğurlu olsun. 2 bin kilometrelik bir otoyolun eksik kalan 332 km’lik bölümünü de Ankara Niğde arasında bitirmiş oluyoruz.

 

2019’DA BİTECEK

Bu proje 4 milyon lira, eski parayla 4 katrilyon lira. 9 sene bu yol işletilecek 9 sene sonunda bu yol devletin eline geçecek. 2020 çok geç, 2019 sonunda bitirecek miyiz? Sözü aldık 2019’un sonunda Ankara-Niğde otoyolu bitecek ve hizmete girecek. Hayırlı uğurlu olsun. Ankara Niğde arası 4 saatten 2 saate düşecek.

 

GÖLBAŞI’NA YOL MÜJDESİ

Gölbaşı’nda yaşayan hemşehrilerime bir müjdem var. Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kısmını yerin altına alıyoruz. Büyük bir proje hayırlı uğurlu olsun. 200 trilyondan fazla, imzaladık kararını verdik.

 

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NUN ÖZELLİKLERİ

Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu’nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinden başlayacak, Niğde-Gölcük Kavşağı’nda sona erecek. Ankara-Niğde Otoyolu tamamlandığında bağlantı otoyoluyla Kırşehir’e de ulaşılabilecek.
Ankara-Niğde Otoyolu, Kızılırmak Nehri’ni geçerek, Kırşehir’in merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahalleleri civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.
Nisan ayında yap-işlet-devret (YİD) modeliyle ihale edilen Ankara-Niğde Otoyolu Projesi’nde 330 kilometrelik yolun yapımıyla Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlanacak.

 

Ankara-Niğde Otoyolu 2019 Sonunda Açılacak... 3277

Ankara-Niğde Otoyolu 2019 Sonunda Açılacak... 3278

Ankara-Niğde Otoyolu 2019 Sonunda Açılacak... 3279

ÖNERİYORUZ

Arsa Satış İhaleleri…

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi toplam …

Bir cevap yazın