Başkan Tuna’dan Yeni Açıklamalar…

Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna A Haber’de gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

 

AŞTİ Taşınacak mı?

AŞTİ Atatürk Orman Çiftliği’nin arazisinde onlara kira veriyoruz. Mamak’a taşınması için ihale yapılmış. Konu mahkemeye taşınmış, mahkemede iptal etmiş. AŞTİ’nin kalkmasını da istemeyen büyük bir kesim var. Vatandaşın çoğunluğunun istemediğini yapmam, milletin imkanlarını kulalnıyoruz. AŞTİ var olan yerden kalktığı için orada başka birşey de yapılması mümkün değil.

 

Kanal Ankara

Projenin bütün olarak ihaleye çıkması için hazırlıkların yapıldığını ifade eden Tuna; ”Ciddi bir hareketlenme olduğundan dolayı parsel parsel ihaleye çıkarılması düşünülen projede, herhangi bir sorun yaşanmasını önlemek amacıyla tek bir müteahhitten çıksın istedik. Bunun içinde çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

Bağlıca Bulvarı-Sabancı Bulvarı Bağlantısı

Sabancı-Bağlıca Bulvarlarını bağlayacak olan bulvardaki çalışmalara ilişkin soruya da “O da inşallah 27 Aralık’ta Atatürk’ün Ankara’ya gelişi ve Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün yıldönümü olan 27 Aralık günü hizmete açılacak inşallah” dedi.

Söz konusu bulvarın resmi açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilmesinin planlandığını da kaydeden Tuna, “Ama fiilen 27 Aralık günü hizmete açılmış olacak. Eskişehir Yolu’na paralel Sabancı Bulvarı’nın devamı. Bunun Çevre Yolu bağlantısıyla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Çevre Yolu’nu da bağladığımız zaman hem Etimesgut ve Sincan trafiğini ciddi anlamda rahatlatmış olacak, hem de Eskişehir Yolu’nu rahatlatmış olacak” açıklamasını yaptı.

 

Ankara’da yeni Emsal artışı olmayacak.

Ankara’da artık inşaatların hafriyat gelirleri direkt belediyeye yatacak.

 

 

ÖNERİYORUZ

Emlak Konut; Mühye Arsa Satış İhalesi… (28/05/2019)

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Çankaya-Mühye’de bulunan 6 adet …

Bir cevap yazın