Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği…

Önceki belediye meclisi toplantısında onaylanan Mamak, Doğukent Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi  plan notları değişikliği askıya çıkartıldı. 

 

Plan notu değişikliği ile;

1- Eski plan notları ile 1000 m2’lik parsellerde 12 konut sınırlaması var iken yeni düzenleme ile “Konut sayısı toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” ibaresi eklendi.

2- Eski plan notları B ve C  işaretli adalara, ada bazlı uygulama yapılması halinde konut sayısı değişmeksizin %10 konfor payı sağlar iken, düzenleme ile “Ada bazlı uygulamalarda %10 emsal artışı yapılabilir,  konut sayısının toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” şeklinde değiştirildi.

3- Eski plan notları KOP hisselerinin bedelisiz terki halinde konut sayısı değişmeksizin %10 konfor payı sağlar iken, düzenleme ile ” KOP hisselerinin bedelisiz terki halinde %10 emsal artışı yapılabilir,  konut sayısı toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” şeklinde değiştirildi.

4- Düzenleme ile 17 metre ve üzerindeki yollara cephe olan parsellerin giriş katlarına emsal dahilinde ticarethane yapabilinecek.

Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği... 3676

 

Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği... 3677

ÖNERİYORUZ

Arsa Satış İhaleleri…

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi toplam …

Bir cevap yazın