Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği…

3 Nisan 2019
Ne kadar faydalı buldunuz?
Toplam:4    Ortalama:3/5

Önceki belediye meclisi toplantısında onaylanan Mamak, Doğukent Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi  plan notları değişikliği askıya çıkartıldı. 

 

Plan notu değişikliği ile;

1- Eski plan notları ile 1000 m2’lik parsellerde 12 konut sınırlaması var iken yeni düzenleme ile “Konut sayısı toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” ibaresi eklendi.

2- Eski plan notları B ve C  işaretli adalara, ada bazlı uygulama yapılması halinde konut sayısı değişmeksizin %10 konfor payı sağlar iken, düzenleme ile “Ada bazlı uygulamalarda %10 emsal artışı yapılabilir,  konut sayısının toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” şeklinde değiştirildi.

3- Eski plan notları KOP hisselerinin bedelisiz terki halinde konut sayısı değişmeksizin %10 konfor payı sağlar iken, düzenleme ile ” KOP hisselerinin bedelisiz terki halinde %10 emsal artışı yapılabilir,  konut sayısı toplam inşaat alanının 100 m2’ye bölünmesi ile elde edilen sayıyı aşamaz.” şeklinde değiştirildi.

4- Düzenleme ile 17 metre ve üzerindeki yollara cephe olan parsellerin giriş katlarına emsal dahilinde ticarethane yapabilinecek.

Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği... 3676

 

Doğukent Projesi, Plan Notu Değişikliği... 3677