İlk Meclis Toplantısı Yapıldı, Tüm Detaylar…

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ilk toplantısı Başkan Mansur Yavaş yönetiminde gerçekleştirildi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, “Benim Ankara’ya hizmet yolunda hiçbir arkadaşımıza karşı bir ön yargım olmadığı gibi, hiç kimsenin iyi niyetinden de şüphem yok” diyen Yavaş, Belediye meclis üyelerinin “kasten engel olmaya yönelik” bir tavır takınacağını kesinlikle düşünmediğini dile getirdi, “İnsanız ve elbette hataya düşebiliriz, yanılabiliriz. Burada birbirimizi ikaz etmek, yanlışın düzeltilmesini sağlamak, hem sağlıklı bir sistemin temel taşıdır, hem de birbirimize karşı olan sorumluluğumuzdur, borcumuzdur.” dedi.

“Olur da belediyede benim göreve getirdiğim bir arkadaşım yanlışa düşer, zulmeder, harama meyleder, hakkı korumazsa, sizler de hakkın korunması yolunda karşıma dikilmezseniz, 5 buçuk milyon hemşerimize, tüm Türkiye’ye, hem bu dünyada hem de ahirette hesap vermek zorunda kalırsınız.” ifadesini kullanan Yavaş, bu ağır vebali hiçbir Meclis üyesinin üstlenmeyeceğinden ve gereğini yapacağından emin olduğunu dile getirdi.

 

Belediye Meclisi’ndeki 4 parti grubunun Grup Başkanvekilleri de belli oldu.

İşte Meclis’teki partilerin Grup Başkanvekilleri;

AK Parti: Mümin Altunışık

CHP: Coşkun Torun

MHP: Murat Ilıkan

İYİ Parti: Adnan Beker

 

Meclis 1. ve 2. başkanvekili seçimleri

AK Parti ve MHP, Birinci Başkanvekiliği için Fatih Ünal’ı, İkinci Başkanvekilliği için Mehmet Yıldız isimlerini sunarken, CHP Grubu Haydar Demir ve Muzaffer Kara’yı önerdi.

Gizli yapılan oylama sonucunda AK Parti ve MHP gruplarının önerdiği Fatih Ünal Meclis Birinci Başkanvekili, Mehmet Yıldız ise İkinci Başkanvekili seçildi.

 

İlk ihtilaf

Yapılan seçimlerin ardından AK Parti ve MHP grubu bir önerge sundu.

AK Parti ve MHP Grubu ortak olarak verdiği önergede  belediye şirketlerinin yönetiminde her partiden üyelerin bulunmasını ve atamaların meclis kararıyla yapılmasını teklif etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu durumun kanuna aykırı olduğunu belirterek önergeyi reddetti. Bu tür atamaların kendisi tarafından yapılacağını belirten Yavaş, daha sonra toplantıyı sonlandırdı.

 

İlk Meclis Toplantısı Yapıldı, Tüm Detaylar... 3711

 

İlk Meclis Toplantısı Yapıldı, Tüm Detaylar... 3712

 

ÖNERİYORUZ

Emlak Konut; Mühye Arsa Satış İhalesi… (28/05/2019)

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Çankaya-Mühye’de bulunan 6 adet …

Bir cevap yazın