Otonomi Bitmek Üzere…

Ankara’da Esenboğa yolu üzerinde hayata geçirilen Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam merkezi OTONOMİ’de sona yaklaşıldı.
Ankara’da Esenboğa yolu üzerinde hayata geçirilen Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam merkezi OTONOMİ’de sona yaklaşıldı. 375 bin metrekarelik alanda kurulan OTONOMİ’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleşke içi yolların asfaltlama çalışmalarına başlandı. OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, Başkent Otomotivciler Derneği (BOD) çatısı altında 225 kişi ile başlattıkları bu önemli projede sona yaklaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Ankara ve ülke ekonomisine önemli bir hizmet verecek bu dev projemize bu katkısından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
“OTONOMİ’NİN HİZMETE GİRİŞİ BİR MİLAT OLACAK”
Erkoç, dünyada eşi olmayan OTONOMİ’nin açılışının bir milat olacağını ifade ederek şunları söyledi:
“Binlerce aracın sergileneceği ve alım satım işleminin yapılacağı OTONOMİ, Ankara ekonomisine önemli canlılık getirecek, burada ciddi anlamda bir işlem hacmi gerçekleşecek. Ancak biz burayı salt ticaret merkezi olarak da düşünmüyoruz. İçinde kafe ve restoranlar, bankalar, noter ve trafik tescil bürosu ve kuru temizlemeden kırtasiyeye, camiden AVM’ye diğer tüm hizmet birimlerinin yer alacağı OTONOMİ, tam anlamıyla bir ‘otomotiv yaşam merkezi’ olacak. OTONOMİ’yi açtığımızda, tüketici haftanın 7 günü gelip gönül rahatlığıyla aracını alabilecek. Beyefendiler otomobil almaya ya da otomobil satışı yapılan yerlere geldiğinde, hanımefendilerin alışveriş yapacağı mekânlar olacak. OTONOMİ’ye gelen aileler ve çocukları için zengin sosyal aktiviteler sunacak, sosyal yönü olan yerler de yapıyoruz. OTONOMİ’de Türk mutfağının da her çeşidi olacak.”
Ankara’nın başta Emek, Bahçeli, İç Aydınlık, Cebeci gibi trafiğin yoğun olduğu semtlerinde kümelenmiş apartman altı oto galerilerinin kaldırım işgalleri, yolları daraltarak trafiği kilitlemesi gibi birçok nedenle günlük hayatı olumsuz etkilediğini belirten Erkoç, OTONOMİ’nin faaliyete geçişi ile binlerce aracın Ankara trafiğinden çekilmesiyle trafiğin ve mahallelinin rahatlayacağını kaydetti.
Türkiye’yi “otomotiv yaşam merkezi” konseptiyle tanıştıracak OTONOMİ’de 2. el araçlar için 551 showroom ve sıfır araçlar için 10 oto plazanın yanı sıra 13 iş yerinden oluşan bir teknik servis bölümü, meydan ticarethane ve ofislerinden oluşan 28 iş yeri, 48 ofis, akaryakıt istasyonu ve bir de beş yıldızlı otel yer alıyor. OTONOMİ, günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayabilecek. Günde 9 bin araç giriş çıkış yapabileceği OTONOMİ’de aynı anda 12 bin araç sergilenebilecek. Sıfır ya da 2. el araç almak isteyenler, aradığı her model aracı OTONOMİ’de bulabilecek. OTONOMİ’de yedek parça, otomobil camı, akü satan iş yerleri, tamir bakım servisleri, bir ekspertiz merkezi, test sürüş alanı, bir fotoğraflama merkezi ve filo kiralama hizmetleri de olacak. Satılan araca, OTONOMİ tarafından tüm test ve kontrolleri yapılarak 1 yıl garanti verilecek.

Otonomi Bitmek Üzere... 3018

Otonomi Bitmek Üzere... 3019

Otonomi Bitmek Üzere... 3020

ÖNERİYORUZ

Arsa Satış İhaleleri…

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi toplam …

Bir cevap yazın