Tüm KDGPA’lar ile ilgili plan notu değişikliği…

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış tüm kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarındaki (KDGPA) kamu mülkiyetinde bulunan 5.000 m2 ve üzeri büyüklükteki yeşil alanları rekreasyon alanı ilan etti. 

İlgili tüm  planların, plan notlarında tadilat içeren kararın askısı yapıldı.

 

İşte askı tutağında yayınlanan metin:

 

5393 sayılı Belediye Kanunun 73. Maddesi kapsamında onaylı ve yürürlükte olan;

Yenimahalle ilçesi;-İstanbul Yolu Susuz Doğu Etabı, Macun, Çamlıca, Çankaya İlçesi; Dikmen Vadisi 1, 2, 3 ve Son Etap(1.,2.,3., ve 4. Kısım), Büyükesat Vadisi, Mühye-Karataş İmrahor 1 ve 2. Etap, Güney Yakupabdal Kayak Merkezi, Çaldağ, Çayyolu, Mamak İlçesi; Doğukent, Yeni Mamak 9 ve 10. Etap, Etimesgut İlçesi;Temakent, Ballıkuyumcu Kent Giriş Kapısı, Etimesgut ve Yenimahalle İlçeleri; Kuzey Göksu, Güney Göksu, Keçiören İlçesi; Gümüşdere, Altındağ İlçesi; UTM, Merkezi İş Alanı, Gölbaşı İlçesi; Taşpınar, Kızılcaşar, İncek Mahalleleri, Konya Yolu Mevlana Kapı Girişi, Bala İlçesi; Karaali – Beynam Mahalleleri, Sincan İlçesi; Ayaş Yolu kenarı, Fatih Mahallesi, Akyurt ve Pursaklar İlçeleri; Uluslararası Ankara Fuarı, Etimesgut ve Gölbaşı İlçeleri; Fevziye, Hallaçlı, Velihimmetli ve Çayırlı Mahallerinde yer alan 1, 2, 3 ve 4. Etap, vb gibi kamusal nitelikli  Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları ile Çankaya İlçesi, Beytepe 28948 adalar, Yenimahalle ilçesi, Susuz 44744 adalar vb gibi özel nitelikli Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanları ve ilçe belediyelerine yetki devri verilen; Etimesgut ilçesi İstanbul Yolu Susuz Batı Etabı, Keçiören ilçesi Hacı kadın vadisi, Yükseltepe Taşlıtepe, Yenimahalle Yamaçevler vb. KDGPA kapsamında kalan ve onaylı uygulama imar planları ile belirlenen tüm yeşil alanlara ilişkin plan notu: 

“Yürürlükteki KDGPA sınırında yer alan, kamu tasarrufunda bulunan ve planda rekreasyon kullanımında olmayan, 5.000 m2 ve üzeri tüm yeşil alanlar (kültür park, bölge parkı, oyun alanı, park, çocuk bahçesi, ağaçlandırılacak alan, meydan, tampon yeşil alan vb.) rekreasyon alanıdır. Bu kullanıma göre uygulama yapılacaktır.”

ÖNERİYORUZ

Emlak Konut; Mühye Arsa Satış İhalesi… (28/05/2019)

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Çankaya-Mühye’de bulunan 6 adet …

Bir cevap yazın